پر طرفدار ترین رنگ های طلا

پر طرفدار ترین رنگ های طلا
1400/1/19 14:4:54

در دنیای امروز که همه چیز بر چشم برهم زدنی دچار تغییرات میشود خیلی عجیب نیست که طلا نیز در این سیر تحولات شرکت کرده و مدل های متفاوت تری از خود را به نمایش بگذارد. یکی از این موارد تنوع رنگ طلاست. ممکن است تا به امروز با رنگ های زیادی از طلا رو به رو شده باشیم اما همواره در درصد خالص بودن و ارزش آن تردید داریم به همین علت در بیشتر موارد طلای زرد انتخاب ماست

دراین گلدیس نویس در رابطه با سه رنگ برتر در ساخت طلا و ارزش آن صحبت خواهیم کرد.
طلای موجود در طبیعت به رنگ زرد با عیار ۲۴است. طلای خالص بسیار نرم است و در ساخت مصنوعات طلا کاربرد ندارد و برای ساخت طلا جواهرات این فلز را با یک سری از فلز ها همانند مس، پالادیوم،مس و... ترکیب میشود


در ادامه با پرطرفدار ترین رنگ های طلا در گالری گلدیس آشنا شوید...


طلای زرد(yellow gold)
طلای زرد از پیشتازان طلا و جواهر سازی بوده و از محبوبیت و تقاضای بالایی برخوردار است.
لازم به یادآوری است که طلای خالص در ساخت طلا کاربرد ندارد و همواره درصدی از فلزات دیگر برای استحکام بخشی با آن ترکیب میشود.
میزان خلوص طلای زرد را با عیار سنجی میتوان مشخص کرد هر چقدر عیار طلا بالاتر باشد به این معناست که خالص تر است.

بیشتر بخوانید:با علامت های حک شده روی طلا آشناشو


طلای سفید (white gold)
طلای سفید در ست، نیم ست و حلقه های ازدواج کاربرد بیشتری دارد و یا به صورت ترکیب با طلای زرد استفاده میشود.
این رنگ از طلا بعد از طلای زرد محبوب و رایج است.
برای بدست آوردن رنگ سفید طلا آن را با فلزاتی همانند پالادیوم یا نیکل آلیاژ میکنند البته ممکن است این ترکیب سایه ای زرد را به همراه داشته باشد. برای اینکه طلا به طور کامل سفید باشد آن را با لایه ای از رودیوم روکش می‌کنند.
پس گذشت زمان یا خراشیده شدن روکش رودیوم ممکن است قسمت های از زیور آلات به زردی بزند که با آبکاری قابل رفع است. طلای سفید از نظر ارزش و قیمت با طلای زرد فرقی ندارد.

مشاهده محصولات طلا ی سفید در گالری گلدیس

زرگلد(Rose gold)
طلای رزگلد دارای تناژ رنگ صورتی تا قرمز دلنشین است که به سرعت مورد استقبال افرادی که طلای زرد را نمی‌پسندند قرار گرفت. رنگ رزگلد در نور های مختلف با ته رنگ های متفاوت دیده میشود و همین امر به جذابیت این رنگ می افزاید. طلای رزگلد از ترکیب طلا با آلیاژ مس بدست می آید و هرچقدر از مس بیشتری در آن استفاده شود رنگ قرمز آن بیشتر به چشم میخورد از سالهای گذشته تا به امروز طراحی های زیادی با این رنگ صورت گرفته است.
مشاهده مدل های طلا در گالری گلدیس

گلدیس همراه شما در خرید و سرمایه‌گذاری طلا

گلدیس ارائه دهنده بهترین قیمت خرید و فروش طلا در ایران