پنج نکته در خرید طلا

پنج نکته در خرید طلا
1400/2/19 13:59:3

خرید طلا جزو مواردی است هم خانم ها و هم آقایان به آن علاقه مند هستند به همین سبب بازار طلا فروشی همیشه داغ است. اما آنجه اهمیت دارد این است که باید نکات خرید طلا را دانست و با آگاهی کامل طلای مورد نظر را انتخاب کرد.

در این نوشته از گلدیس
به نکاتی در رابطه با خرید طلا اشاره خواهیم کرد.

۱.طلای ۱۸ عیار بخرید
همینطور که در مقاله ی طلا فلزی کم یاب از گلدیس گفتیم طلای خلاص در طبیعت ۲۴ عیار و بسیار نرم و شکل پذیر است از همین رو آن را با آلیاژ هایی از فلزات دیگر ترکیب میکنند تا شکل پذیر شود عیار طلای هر کشور با توجه به توافق جامعه و فرهنگ آن کشور مشخص میشود و در ایران مرسوم ترین نوع طلا با عیار ۱۸ است که ۷۵٪ طلای خالص در آن بکار رفته. از این رو بهتر است این عیار طلا را انتخاب کنید که در خرید و فروش کمترین ضرر را داشته باشید و به راحتی در بازار موجود باشد.

۲.طلای ایرانی بخرید
طلای ایرانی یکی از مرغوب تربت و محبوب ترین نوع طلاست که در دنیا خواهان زیادی دارد، از بین طلا های ایرانی طلای یزد و طلای اصفهان معروف تر است. با خرید طلای ایرانی علاوه بر حمایت از تولید ملی و رونق کشور سود بیشتری نصیب شما میشود. طلا های خارجی معمولا اجرت ساخت بسیار بالایی دارند که در هنگام فروش قیمت طلای شما به شدت افت می‌کند این در حالیت که طلای ایرانی چون در کشور ساخته شده اجرت های معقول تری دارند و در زمان فروش باعث ضرر کمتر شما میشود.

۳.مراقب مالیات باشید
قانون دریافت مالیات از خریدار طلا در سالهای گذشته تصویب و پس از مدت کوتاهی برداشته شد ولی تاثیر آن بر روی طلا هنوز برداشته نشده و برخی از طلا فروشان همچنان برای فروششان مالیات دریافت میکنند. در هنگام خرید طلا حتما از فروشنده سوالاتی از قبیل اجرت مقدار سود رسمی و مالیات رو جویا شوید.

۴.خرید طلای دسته دوم
این روزها با افزایش روزانه قیمت طلا، تقاضای خرید طلای دست دوم بیشتر شده است.
خرید طلای دست دوم گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری هست چون شما مبلغ زیادی بابت اجرت طلا نمی پردازید در نتیجه میتونید طلای بیشتری خریداری کنید، نکته ای در خرید این نوع طلا مهم هست توجه به عیار و اصل بودن طلا هست و شما با خرید از فروشگاه های معتبر میتونید از عیار و اصل بودن اون اطمینان حاصل کنید تا با خیالت راحت سرمایتون رو تبدیل به طلا کنید.

۵.استفاده از سنگ در طلا طلایی دارای سنگ و نگین همواره خورد توجه افراد به خصوص خانم ها بوده و زیبایی خاصی در خود داره و یکی از دلایلی که کمتر سمت خرید طلای نگین دار رفتیم نگرانی بابت کم شدن وزن نگین از کل کار در هنگام فروش هست. برای رفع این مشکل شما باید طلا هایی رو خریداری کنید که وزن نگین اون کم شده و فقط وزن طلای خالص آن حساب شده با این ترفند میتونید هر طلایی رو که دوست دارید بدون نگرانی خریداری کنید. گالری گلدیس یکی از فروشگاه هایی است که وزن سنگ رو در وزن کل حساب نمیکنه و شما در گلدیس فقط طلای خالص خریداری میکنید.

گلدیس یکی از فروشگاه های معتبر در زمینه طلا و سرمایه گذاری است که به شما کمک میکنه تا با کسب اطلاعات در رابطه با طلا خرید با آگاهی و سومندی داشته باشید.

گلدیس همراه شما در خرید و سرمایه‌گذاری طلا

گلدیس ارائه دهنده بهترین قیمت خرید و فروش طلا در ایران