ساده ترین روش از بین بردن خط و خش طلا

ساده ترین روش از بین بردن خط و خش طلا
1400/6/9 14:39:59

یکی از دغدغه های ما هنگام خرید طلا این است که برخی از مدل های خاص با استفاده مداوم آسیب میبیند و اگر آسیبی متوجه طلا شد با چه روش هایی میتوان آن را برطرف کرد در این نوشته سعی دارین دو روش ساده برای از بین بردن خطوط روی طلا را معرفی کنیم.

همانطور که در گلدیس/a> نامه های قبلی گفتیم طلا فلزی نرم و انعطاف پذیر است به همین علت با استفاده مداوم دچار خط و خش میشود.
در این نوشته از
گالری طلای گلدیس با اره های خانگی برطرف کردن خط و خش آشنا میشویم.
البته اگر طلای شما دارای خط و خش های زیادو عمیق است بهتر است از متخصصین حوزه طلا و جواهر کمک بگیرید تا به طلا آسیبی وارد نشود.
همانطور که میدانید:
طلا برخلاف نقره تیره و سیاه نمی‌شود، ولی به مرور زمان به واسطه استفاده از آن جرم و تیرگی را جذب خواهد کرد.
همچنین در هنگام ساخت و نصب سنگ‌های قیمتی بر روی طلا ، بر اثر برخورد ابزار‌ها، ممکن است سطح کار دچار خط و خش شود. به همین خاطر هنگامی که مراحل ساخت تمام می‌شود، مرحله‌ی پرداخت کاری انجام می‌شود و سطح آن را صیقلی می‌کنند.
ولی پس از آن با استفده مداوم خطوطی بر سطح طلا پدیدار میشود که شاید برای خیلی از ما خوش آیند نباشد که طلای مورد علاقه مان زیبایی و جلای خود را از دست بدهد.

( از بین بردن خط و خش طلا در خانه با دستمال پولیش)
یکی از آسان‌ترین روش‌های از بین بردن خطوط طلا در خانه استفاده از پارچه‌های مخصوص جلا دادن است که در بیشتر فروشگاه‌های مربوط به وسایل ساخت طلا به فروش می‌رسد. البته این پارچه‌ها برای برطرف کردن خراش‌های سطحی و کم‌عمق کاربرد دارند.
پیش از استفاده از پارچه‌ی پولیش طلا، مطمئن شوید که طلای شما کاملا تمیز است. برای این‌منظور، بهتر است از یک دستمال نرم استفاده کنید. دستمال را درون محلول آب‌وصابون نم‌دار کنید و سپس طلای خود را با آن تمیز کنید. پس از تمیز و خشک کردن طلا، با دستمال مخصوص پولیش آن را جلا دهید و برق بیندازید. فقط مراقب باشید که این دستمال را روی سنگ جواهر نکشید زیرا سبب آسیب دیدن آن می‌شود.

– از بین بردن خط و خش طلا با استفاده ار آب جوش
لازم به ذکر است که این روش فقط برای طلا مناسب است و به هیچ عنوان برای پولیش کردن جواهرات از آب جوش استفاده نکنید. چون دمای زیاد آب به سنگ‌های قیمتی آسیب می‌رساند و موجب شکستن یا ترک برداشتن آنها می‌شود. برای این کار فقط کافی است یک قابلمه را تا نصفه آب کنید. آن را روی اجاق‌گاز و شعله‌ی متوسط بگذارید. مقدار کمی مایع ظرفشویی درون قابلمه بریزید و هم بزنید. سپس، قطعه‌های طلا را طوری در کف ظرف بچینید که هیچ برخوردی با یکدیگر نداشته باشند. اجازه دهید آب به جوش بیاید و قل بخورد. این کار باعث می‌شود تا مواد اضافی و چربی‌های روی طلا زدوده شوند. سپس دوباره آنها را زیر آب جوش دیگری بگیرید تا چربی‌های باقیمانده به طور کامل از سطح طلا شسته شوند.
اگر خراش روی طلا شما بسیار عمیق باشد و یا اگر از راه های متداو خاگی ستفاده کردرد و خطوط روی طلا همچنان باقی مانده بود. حتما از متخصصین حوزه طلا کمک بگیرید زیرا استفاده مداوم از روش های سنتی و یا استفاده از مواد شونده باعث آسیب رسیدن به طلای ارزشمند شما میشود. در گالری گلدیس تمام مدل ها دارای تضمین و قیمت کیفیت است و خیالتان از بابت خرید طلای مرغوب راحت.

گلدیس همراه شما در خرید طلای فیزیکی بصورت آنلاین

گلدیس ارائه دهنده بهترین قیمت خرید طلا در ایران