نتیجه نظر سنجی کیتکو نیوز هفته دوم تیر

نتیجه نظر سنجی کیتکو نیوز هفته دوم تیر
1402/4/10 17:59:32

بعید است قیمت طلا در هفته آینده 1900 دلار باقی بماند. حتی گاوهای نر هم نزولی به نظر می رسند

بازار طلا در حال آماده شدن برای پایان نیمه اول سال 2023 در فاصله قابل توجهی از جایی است که سال را آغاز کرده است و احساسات در بازار به

کاهش قیمت ها در کوتاه مدت اشاره دارد زیرا این فلز گرانبها با بادهای مخالف چالش برانگیز روبرو است.

در حالی که احساسات صعودی و نزولی در میان تحلیلگران وال استریت به طور مساوی است، آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو نیوز نشان می دهد 

که سرمایه گذاران خرده فروشی تمایل نزولی خود را حفظ می کنند.

کریستوفر وکیو، رئیس معاملات آتی و فارکس در Tastytrade.com

، گفت که جای تعجب نیست که سرمایه‌گذاران از طلا دور شوند زیرا فعالیت‌های اقتصادی قوی برای حمایت از دارایی‌های ریسک پذیر ادامه دارد.

 وی افزود که با ارائه صندوق‌های شش ماهه بازار پول که بازدهی بیش از 5 درصد را ارائه می‌کنند، سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌های تعدیل‌شده ریسک پذیر با عملکرد بهتر جذب می‌شوند.

او گفت: "شما را می توان به دلیل عملکرد ضعیف در بازار نزولی بخشید، اما هرگز برای عملکرد ضعیف در بازار صعودی بخشیده نخواهید شد."

ازدیرباز نگرانی در بازار وجود داشته است، اما تاکنون هیچ یک از این ترس‌ها محقق نشده است، بنابراین سرمایه‌گذاران احساس راحتی می‌کنند که ریسک‌های بیشتری را انجام دهند.»

وکیو گفت که در حالی که به نظر می‌رسد قیمت طلا حمایت خود را در 1900 دلار در هر اونس حفظ می‌کند، او هر جهشی را کوتاه‌مدت پوشش می‌دهد

 زیرا سرمایه‌گذاران مقداری سود را از جدول خارج می‌کنند.

او گفت: «طلا با شرایط دشواری مواجه است زیرا بازدهی واقعی در حال افزایش است و برای مدت طولانی با افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی بالا می‌ماند».

مارک چندلر، مدیر عامل بنوکبرن گلوبال فارکس، گفت که نسبت به طلا خوش‌بین است زیرا تغییر کوتاه‌مدت در شتاب قیمت‌ها را نسبتاً بالاتر می‌برد.

با این حال وی افزود که ترجیح می دهد در این محیط تجمع بفروشد.

"من به دنبال دلار قوی‌تر و نرخ‌های بالاتر ایالات متحده هستم، چیزی که هنوز هم باید گزارش شغلی قوی‌تر در 7 ژوئیه باشد. با این حال، به نظر می‌رسد

شاخص‌های حرکتی برای طلا به پایین‌تر می‌آیند و شمعدان بالقوه چکش در 29 ژوئن نشان می‌دهد که ممکن است جهش داشته باشد. در دسترس باشد،" او گفت.

من می توانم جهش به سمت 30-1920 دلار را ببینم، اما تمایل بیشتری به فروش آن بر اساس ایده هایی دارم که محرک های اساسی (نرخ های ایالات متحده و دلار)

دوباره خودشان را نشان می دهند.

این هفته، 21 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی Kitco News Gold شرکت کردند.

 در یک تساوی، شرکت کنندگان، هشت تحلیلگر، یا 38 درصد، به ترتیب صعودی و نزولی رای دادند. در همان زمان، 5 تحلیلگر، معادل 24 درصد، شاهد کاهش قیمت ها بودند.

این در حالی است که در نظرسنجی های آنلاین 845 رای به صندوق انداخته شده است. از این تعداد، 314 نفر یا 37 درصد به دنبال افزایش قیمت طلا

در هفته آینده بودند. 374 یا 44 درصد دیگر گفتند که این میزان کمتر خواهد بود، در حالی که 157 رأی دهنده یا 19 درصد در کوتاه مدت بی طرف بودند.

با این حال، میانگین قیمت طلا در  آخر هفته در میان سرمایه گذاران خرد 1941 دلار در هر اونس بود که نشان دهنده افزایش اندکی در مقایسه با قیمت های فعلی است.

اونس آتی طلا آخرین بار با 1926 دلار در هر اونس معامله شد که نسبت به هفته گذشته تغییری نسبتاً نداشت.

آدریان دی، رئیس مدیریت دارایی آدریان دی، نیز رای صعودی محتاطانه ای داد. او توضیح داد که در حالی که قیمت طلا ممکن است در هفته آینده افزایش

 محدودی داشته باشد، همچنان درگیر کشمکش بین نیروهای رقیب در بازار است.

ریسک کوتاه‌مدت وجود دارد زیرا به نظر نمی‌رسد بازار طلا در افزایش نرخ‌های آتی در ایالات متحده و سایر نقاط به طور کامل قیمت‌گذاری کند، در حالی که

 نیازهای مالی گسترده خزانه‌داری ایالات متحده نسبت به اوایل سال قبل از افزایش سقف بدهی افزایش یافته است و افزایش نقدینگی به طلا آسیب می رساند.

گری واگنر، سردبیر TheGoldForecast.com، گفت که بهبود شرایط اقتصادی همچنان بر طلا تاثیر خواهد گذاشت.

او گفت: «اقتصاد قوی، کاهش بیکاری و افزایش بازدهی به فدرال رزرو تایید می کند که اقتصاد ایالات متحده می تواند افزایش بیشتر نرخ بهره را جذب کند.

 "این باید فشار نزولی بر طلا وارد کند. اگر دلار قوی بماند، بر این فشار می‌افزاید. ضعف دلار برعکس عمل می‌کند، اما به اندازه‌ای نیست که به افزایش هر گونه قدرتی دامن بزند."

واگنر گفت که یکی از اخطارها به رای نزولی او این است که با افزایش آشفتگی ژئوپلیتیک قیمت طلا حمایت می شود. هفته گذشته، جهان شاهد یک شورش

 نظامی شکست خورده در روسیه بود که تقاضای پناهگاه امن کمی برای طلا فراهم کرد.

اکثر تحلیلگران صعودی متذکر شده اند که در شرایط عدم اطمینان و ریسک های فزاینده از طلا به عنوان یک دارایی امن حمایت می کند.

گلدیس همراه شما در خرید طلای فیزیکی بصورت آنلاین

گلدیس ارائه دهنده بهترین قیمت خرید طلا در ایران