بنگل چیست؟

بنگل چیست؟
1400/1/24 11:34:43

از بنگل به عنوان نماد سنتی هندوستان هم یاد میکنند و هندی ها از بنگل های ساخته شده از چوب، سنگ، شیشه، پلاستیک، نقره و طلا استفاده میکنند واز بنگل قرمز و نقره ای برای هدیه دادن به عروس استفاده میشود جالب است بدانید که یک خانم بنگل هایی را که استفاده میکند نباید خودش خریداری کرده باشد

احتمالا شما هم متوجه تغییر سلیقه نسبی مشتریان در بازار طلا شده اید.
نسل امروز به طلا های ظریف و سبک با اشکال فانتزی علاقه بسیاری دارد و همین تقاضا از سمت جامعه موجب تولید و طراحی طلای ظریف با وزنی کم در اشکال متفاوت و متنوع شد که مجموعه گلدیس هم در راستای تقاضای بازار اقدام به طراحی و ساخت طلا با مدل های ظریف و فانتزی کرده است.

مشاهده مدل های فانتزی در گالری گلدیس .

در این نوشته از گلدیس میخواهیم به شناخت مدل های بنگل بپردازیم. دستبند و انگشتر و گردنبند های بنگل چند سالی است که طرفدار های زیادی داره و طراحی های متفاوتی روی آن انجام میشود این دستبند ها برخلاف دستبند های معمولی سخت و محکم هستند و انعطاف پذیر نیست و فقلی در این مدل ها بکار نرفته و همین باعث تغییر سایز راحت این مدل شده است.
این نوع دستبند بیشتر در آفریقا و آسیا استفاده میشود و همچنین به دلیل ظریف بودن و زیبا بودن مدل های آن در بین دختران جوان از محبوبیت بالایی برخوردار است.
در گذشته بنگل های طلاو نقره را به کودکان هدیه میدادند.
و در برخی از قبایل به عنوان نماد قبیله و یا جایگاه فرد یک بنگل واحد بر روی بازو بسته میشد.
از بنگل به عنوان نماد سنتی هندوستان هم یاد میکنند و هندی ها از بنگل های ساخته شده از چوب، سنگ، شیشه، پلاستیک، نقره و طلا استفاده میکنند واز بنگل قرمز و نقره ای برای هدیه دادن به عروس استفاده میشود جالب است بدانید که یک خانم بنگل هایی را که استفاده میکند نباید خودش خریداری کرده باشد.
بنگل ها معمولا به شکل دایره و دارای بریدگی برای پوشیدن هستند این برش میتواند در زیر کار قرار بگیرد و یا به عنوان مدل روی انگشتر یا دستبند قرار داشته باشد تا زینت بخش شما یاشد.
در صنعت طلا و جواهر از این زیورآلات سنتی برای ساخت مدل های جدید الهام گرفته شده و علاوه بر دستبند بنگل مدل های متنوعی از انگشتر بنگل و گردنبند بنگل همراه با نگین های جواهر یا مروارید توسط برند های معروف دنیا همچون تیفانی و دیوید یورمن طراحی شده.


مشاهده 24 مدل متنوع دستبند بنگل

گلدیس همراه شما در خرید و سرمایه‌گذاری طلا

گلدیس ارائه دهنده بهترین قیمت خرید و فروش طلا در ایران