مفهوم نماد بی نهایت

مفهوم نماد بی نهایت
1400/1/31 14:2:10

نماد بی نهایت در گذشته در قلمرو ها و کشور ها مورد استفاده قرار میگرفت و پس ار مدتی به دنیای جواهرات راه یافت این نماد سرشار از معانی عمیق است و یکی از اصلی ترین نماد های جاودانگی و ابدیت است

کاربرد نماد بی نهایت در دنیای طلا و جواهر بی نهایت است. در صنعت طلا با الهام از این نماد اقدام به طراحی و خلق آثار فوق العاه ای پرداخته اند، البته که این نماد جزو چر فروش ترین مدل ها و از محبوب ترین مدل ها در بین جوانان است و زوج های جوان معمولا نماد بی نهایت را درقالب دستبند طلا بی نهایت، پلاک طلای بی نهایت، انگشتر و حتی گوشواره و تمیمه طلای بی نهایت به هم هدیه میدهند و با حکاکی اسامی و تاریخ های خاص خود به این نماد جلوه بیشتری میبخشند.
در این نوشته از گالری گلدیس به بررسی معنا و ریشه نماد بی نهایت خواهیم پرداخت. ∞
نماد بی نهایت ∞ شکل عدد هشت را دارد که به صورت افقی قرار دارد.
این به دلیل این واقعیت است که نه می توان ابتدا و نه انتهای نماد را تعیین کرد ، زیرا تمام عناصر آن به هم متصل هستند. در واقع ، اعتقاد بر این است که نماد بی نهایت مربوط به نماد یونان باستان برای uroboros است ، که در آن یک حیوان با شکل یا ویژگی های یک مار ، مانند یک اژدها ، دم خود را گاز می گیرد.این تصویر با بازگشت ابدی همراه است ، چرخه هایی که تکرار می شوند و جاودانه می شوند. بنابراین نمایانگر تصوری از زندگی به عنوان یک پدیده بی نهایت است . بنابراین عجیب نیست که نماد بینهایت را به صورت مار مارپیچ به شکل represented نشان می دهد.
برای کیمیاگران قرون وسطی ، این نماد همچنین نشان دهنده وحدت در تنوع است ، زیرا آنها معتقد بودند که همه چیز به دیگری تبدیل می شود. با این اصل ، زندگی نه تنها ادواری تلقی می شد ، بلکه تمام عناصر آن ادغام شده اند.
با توجه به معنای قدرتمند علامت بی نهایت، جواهرات دارای این نماد نه تنها هدیه ای مناسب هستند، بلکه مجموعه های بی نظیر از کلکسیون جواهرات شما را خواهند ساخت.
همانطور که پیش از این گفتیم، در انواع اکسسوری و دستبندها، گردنبندها، پابندها و … می توان این نماد زیبا را یافت.
در برخی از جواهرات زیبای طراحی شده توسط گلدیس و سایر طلا سازان این نماد، در دل قلبی طلایی نشانده می­شود که مفهوم عشق فناناپذیر را بیشتر نشان می­دهد. دستبندهای چرم، با این نماد زیبا از سادگی خارج می­ شوند و جلوه ه­ای رویایی می گیرند.
یکی از زیباترین جلوه های این علامت را می­توان در حلقه های ازدواج مشاهده کرد؛ در حالی که یک حلقه به خودی خود نمادی از عشق و تعهد ابدی است، اگر با نماد بی­ نهایت ترکیب شود، شما چیزی بیشتر از یک قطعه جواهر، بلکه داستانی سرشار از عشق و وفاداری فناناپذیر در دست خواهید داشت.

گالری گلدیس با ساخت و طراحی مدل های خلاقانه و منحصر به فرد از نماد بی نهایت با شما در ساخت داستان زندگیتان شریک میشود.

گلدیس همراه شما در خرید و سرمایه‌گذاری طلا

گلدیس ارائه دهنده بهترین قیمت خرید و فروش طلا در ایران