ثبات نسبی در بازار ارز و طلا

ثبات نسبی در بازار ارز و طلا
1402/3/29 18:25:7

پس از انتشار قطار خبرهای سیاسی و اقتصادی که باعث ریزش قیمت در بازار ارز و طلا شد

 

خبر عدم توافق ایران و آمریکا باعث شد نرخ ارز و به دنبال آن قیمت طلا و سکه بخشی از ریزش های خود را جبران کنند.

نرخ ارز پس از نوسان های مکرر ، دیروز در کانال ۴۹ هزارتومانی ثابت ماند. فعلا آخرین خبر در بازار ، سفر وزیر امور خارجه عربستان به ایران بود که مانع از افزایش

 قیمت دلار و ورود آن به کانال های بالاتر شد.

فعالان بازار در شرایط فعلی محتاطانه عمل می کنند و بازار خریداران زیادی ندارد.آن ها منتظر نوسان های بیشتر و روندهای پرقدرت تری هستند تا وارد بازار شوند.

کارشناسان محدوده ۴۷ هزارتومان را به عنوان منطقه حمایتی دلار عنوان می کنند و معتقدند که در صورت شکست این منطقه ، نرخ دلار وارد روند نزولی می شود.

همچنین قیمت ۵۰ هزارتومان منطقه مقاومتی دلار است که در صورت تثبیت بالای آن ، نرخ دلار به سمت ۵۳ هزارتومان پیش خواهد رفت.

از طرف دیگر کارشناسان معتقدند پایین آمدن قیمت دلار باعث خروج سرمایه از کشور می شود. به همین دلیل بازارساز مانع از پایین آمدن بیشتر دلار می شود.

دیروز با وجود کاهش جزئی قیمت دلار ، قیمت سکه افزایشی بود.سکه امامی چند پله از کانال ۲۹ میلیونی را بالا رفت. اما امروز تا لحظه نگارش این گزارش

قیمت سکه امامی با کاهش همراه بوده و به کانال ۲۸ میلیونی بازگشته است.

سکه بهار آزادی نیز در کانال ۲۵ میلیونی قرار دارد.قیمت سکه که متاثر از نرخ دلار و قیمت انس جهانی است ، با توجه به ثبات هر دو فاکتور ، فعلا نوسان زیادی ندارد.

طلای ۱۸ عیار نیز چند روزی است در محدوده ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان قرار دارد و در منطقه ای کوچک نوسان می کند.

انس جهانی در دو روز معاملاتی اخیر نوسان زیادی نداشته و در محدوده محدودی معامله می شود.پس از اینکه فدرال رزرو هفته گذشته نرخ بهره را افزایش نداد ،

قیمت انس جهانی افزایش یافت اما سخنان رئیس فدرال رزرو مبنی بر احتمال دو افزایش دیگر در نرخ بهره تا پایان سال ، افزایش قیمت انس را محدود کرد.

در حال حاضر کارشناسان پیش بینی می کنند با توجه به وجود تحریم ها و تورم موجود در کشور ، همچنین با توجه به اینکه کسری بودجه دولت اغلب

 در نیمه دوم سال مشخص می شود و بر نرخ ارز تاثیر می گذارد، در صورت عدم توافق هسته ای ، در نیمه دوم سال شاهد افزایش قیمت دلار باشیم.
اما در صورت حصول توافق، دلار می تواند به محدوده ۴۰ تا ۴۵ هزارتومان برگردد .

 

 

گلدیس همراه شما در خرید طلای فیزیکی بصورت آنلاین

گلدیس ارائه دهنده بهترین قیمت خرید طلا در ایران