نتیجه نظر سنجی کیتکو نیوز هفته سوم تیر

نتیجه نظر سنجی کیتکو نیوز هفته سوم تیر
1402/4/17 17:49:58

 احساسات در بازار طلا به آرامی به سمت صعودی باز می گردد، زیرا انعطاف پذیری این فلز گرانبها در برابر افزایش بازده اوراق قرضه درخشنده است.

با این حال، برخی  از تحلیلگران هشدار می دهند که هنوز حرکت کافی برای عبور قیمت طلا از سطوح مقاومت بحرانی وجود ندارد.

آخرین نظرسنجی هفتگی کیتکو نیوز در میان تحلیلگران وال استریت یک شیب صعودی را نشان می دهد، در حالی که احساسات سرمایه گذاران خرده فروشی مین استریت به طور مساوی متعادل است.

افزایش خوش بینی پس از دو هفته احساس نزولی در بازار اتفاق می افتد

چشم انداز بهبود یافته همچنین در شرایطی است که قیمت طلا شاهد افزایش اندک مثبت در هفته بود و به یک سری ضرر سه هفته ای با حفظ قیمت بالای 1900 دلار در هر اونس پایان داد.

هر اونس طلای آگوست آخرین بار با 0.20 درصد افزایش نسبت به هفته گذشته به 1933.30 دلار معامله شد

کوین گریدی، رئیس شرکت فیوچرز و آپشن فونیکس، گفت که در شرایط کنونی، طلا در کوتاه مدت جا دارد که به سمت بالاتر حرکت کند. با این حال، وی افزود که عدم شفافیت فدرال رزرو

در مورد مسیر آینده سیاست پولی آن، بسیاری از سرمایه گذاران را در حاشیه نگه می دارد

وی گفت: سرمایه گذاران طلا در الگوی هلدینگ قرار دارند. ازدحام زیادی بین 1945 تا 1955 دلار وجود دارد، و اگر میخواهیم از آن منطقه عبور کنیم تا کمی اعتماد به بازار را بازگردانیم.

 برای انجام این کار، به شفافیت فدرال رزرو نیاز داریم. اگر آنها بگویند که افزایش قیمت تمام شده است. پس از آن من فکر می کنم طلا شانس بازگشت به 2000 دلار را دارد."

این هفته، 19 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی Kitco News Gold شرکت کردند. در میان شرکت کنندگان، ده تحلیلگر یا 53 درصد نسبت به طلا در کوتاه مدت خوشایند بودند.

 در همان زمان، پنج تحلیلگر، معادل 26 درصد، برای هفته آینده نزولی بودند و چهار تحلیلگر، معادل 21 درصد، شاهد کاهش قیمت ها بودند

این در حالی است که در نظرسنجی آنلاین 483 رای به صندوق انداخته شده است. از این تعداد، 182 نفر یا 38 درصد به دنبال افزایش قیمت طلا در هفته آینده بودند. 181 یا 37 درصد دیگر گفتند که کمتر خواهد بود،

 در حالی که 117 رأی دهنده یا 24 درصد در کوتاه مدت بی طرف بودند.

بر اساس این نظرسنجی، سرمایه گذاران خرد پیش بینی می کنند قیمت طلا تا پایان هفته آینده به 1941 دلار در هر اونس برسد.

اوله هانسن، رئیس استراتژی کالا در بانک ساکسو، گفت که او نسبت به طلا خوشبین است زیرا بازار هفته را بالاتر از یک نقطه مقاومت اولیه مهم به پایان میرساند،

حتی اگر بازدهی اوراق قرضه 10 ساله به بالای 4 درصد کاهش یابد

آدریان دی، که اخیرا در مورد طلا در کوتاه مدت بی طرف بوده است، اکنون پتانسیل صعودی بیشتری را برای این فلز گرانبها می بیند زیرا داده های ضعیف تر بیکاری از انتظارات

 رو به رشد فدرال رزرو حمایت می کند که فدرال رزرو به سرعت به پایان چرخه انقباض خود می رسد

اوایل روز جمعه، اداره آمار کار اعلام کرد که 209,000 شغل در ماه ژوئن ایجاد شده است، زیرا اقتصاددانان به دنبال افزایش شغلی در حدود 224,000 بودند

دی گفت: «آخرین تعداد مشاغل در ایالات متحده، اگرچه قوی اعلام شده بود، اما در واقع کمتر از حد تخمین ها بود، اما بازار اکنون به یک افزایش نرخ دیگر در این ماه تسلیم شده است.

 "این قیمت در حال حاضر است، و بازار می تواند به آرامی برخی از زمین های اخیر از دست رفته را دوباره به دست آورد. طلا هنوز پس از فروش اواخر ژوئن باید به بهبود ادامه دهد." 

مارک چندلر، مدیر عامل بنوکبرن گلوبال فارکس، گفت که او انتظار دارد قیمت طلا در هفته آینده مقاومت در برابر 1955 دلار در هر اونس را آزمایش کند.

 

گلدیس همراه شما در خرید طلای فیزیکی بصورت آنلاین

گلدیس ارائه دهنده بهترین قیمت خرید طلا در ایران